CAPELLA WF (ISO VG 32 / ISO VG 46 / ISO VG 68)

Soğutma ve klima sistemlerinde kullanılan kompresörler için üretilmiş üst kalite yağdır. Birçok soğutma ekipmanı üreticilerinin standartlarını karşılamak için, özel rafineli ve işlenmiş naftanik baz yağlar ile hazırlanmıştır. Düşük freon sıcaklığı ve akma noktası vardır. Modern soğutma sistemlerinde rastlanan düşük sıcaklık koşullarında “katılaşma” durumu olmaz. Florin hidrokarbon soğutucuları (R12, R22, R502 gibi) ve amonyak kullanan soğutma üniteleri için uygundur.

CAPELLA PREMIUM (ISO VG 68)

Bu yağ amonyak soğutma kompresörleri için özel olarak tasarlanmıştır. Tortu ve pas oluşumuna karşı olağanüstü direnç sağlayan katkı paketi içeren yarı-sentetik yağdır. Amonyak içermesinden dolayı oksidasyona karşı yüksek dirençlidir, devreleri temiz tutarak çamur oluşumundan korur. Düşük uçuculuğa karşı konvansiyonel mineral yağlar yağ sarfiyatını limitler. Yağın evaparatörün ilerisine daha az taşınması, çalışma verimini düşüren boru tabakalaşmasını önler. Renklendirilmiş soğutucular (Freon) kullanan soğutma sistemleri için tavsiye edilmez.

CAPELLA A (ISO VG 68)

Amonyak soğutma kompresörlerinin yağlanması için üst sınıf tam sentetik yağdır. Katkılar içermez. Mükemmel düşük sıcaklık karakteristikleri içeren yağ gerekli olan soğutma ve klima sistemlerinde kullanılması tavsiye edilir. Deşarj sıcaklığı 100 c’yi geçen pistonlu ve vidalı kompresörler için özellikle uygundur.

CAPELLA HFC (ISO VG 32 / ISO VG 55 / ISO VG 100 / ISO VG 170)

Yeni çevresel olarak güvenli hidroflorokarbon (HFC) soğutucuları, özellikle R134a’nın olduğu durumlarda mükemmel ısı kimyasal stabiliteyi sağlamak için üretilmiş, poliester bazlı yağdır. Bu yağlar sayısız kompresör testlerinden geçmiştir ve bakır transferi yokluğunda bile mükemmel kompresör temizliği sağladığı görülmüştür. Büyük gıda araçları, endüstriyel sistemler, klima, ısı pompa ekipmanları ve geçiş bölgesi soğutma sistemlerindeki soğutma kompresörlerinin ilk dolum ve ekleme yağlanması için özellikle uygundur.

REFRIGERATION LOW TEMP (ISO VG 68 / ISO VG 100)

R22 ve R502 soğutma sistemlerinde kullanılan kompresörlerin yağlanması için üst sınıf tam sentetik yağdır. Bu soğutma sistemleri düşük buharlaşma sıcaklıklarında çalışırlar: -35 °C(R22)ve-25 °C(R502). Katkı içermezler, fakat kloroflorometan tipi soğutucu gazlara karşı oldukça stabildir. AMONYAK soğutma uygulamaları için kesinlikle uygun değildir.