Mit: Mobil 1 kullanmak, yeni otomobilimin garantisini hükümsüz kılar. Gerçek: Mazda herhangi bir sentetik motor yağının kullanımını tavsiye etmediği için, Mobil 1, Mazda’nın rotatif motoru haricindeki hiçbir yeni otomobilin garantisini hükümsüz kılmaz. Mobil 1, yeni ithal edilen ve yerli araçlar için API ve ILSAC motor yağı servis koşullarını karşılamaktadır. Şüphe ettiğiniz durumlarda, aracınızın kullanım kılavuzunu kontrol edin veya araç üreticinize başvurun.

Yeni otomobil garantilerinin çoğu Mobil 1’in sağladığından daha kısa servis aralıkları gerektirdiği için, ExxonMobil, otomobiliniz garanti kapsamında olduğu sürece kullanım kılavuzundaki tavsiyelere uymanızı önerir.

Mit: Mobil 1, özel bir yağ filtresi gerektirir.

Gerçek: ExxonMobil yüksek kaliteli bir filtre kullanmanızı tavsiye ettiği halde, geleneksel madeni yağlarla kullandığınız tipteki yağ filtresini kullanmayı da sürdürebilirsiniz.

Mit: Mobil 1, eski otomobillerin contalarından sızıntı yapar.

Gerçek: Mobil 1 sızıntılara sebep olmaz. Hatta yeni Mobil 1 sızdırmazlık performansının kanıtlanması için düzinelerce endüstri standardı ve orijinal ekipman üreticisi (OEM’ler) tarafından test edilmiştir. Otomotiv contalarının imal edildiği elastomerik malzemelerle tamamen uyumludur. Eski bir motor iyi durumdaysa ve yağ sızıntısı yapmıyorsa, Mobil 1 bu motor için de tıpkı yeni bir motorda kullanılırken sağladığı avantajları sağlar. ExxonMobil, Mobil 1 kullanılmadan önce sızıntıların giderilmesi için gereken önlemlerin alınmasını tavsiye eder. ExxonMobil bunun yanı sıra, kullanılacak doğru yağ konusunda otomobil üreticisi tarafından sağlanan kullanım kılavuzuna uyulmasını önerir.

Stok Listemiz

MOBIL GLYGOYLE 30
MOBIL GEAR 600 XP 320 16KG
MOBIL JET OIL II 946ML
MOBIL GEAR 600 XP 220 186KG
MOBIL DTE 10 EXCEL 15 20L
MOBIL DELVAC XHP 15W/40 16KG
MOBIL VELOCITE NO:6 20L