TEXATHERM (ISO VG 32 / ISO VG 46)

Çalışma sıcaklıkları 320 c’ye kadar çıkan sıcak devridaim sistemlerin gereksinimlerini karşılamak amacıyla üretilmiş ısı transfer yağlarıdır. Mükemmel ısısal ve oksidasyon stabilitesi sağlar. Yüksek ısı geçirgenliği ve düşük viskozitesi sayesinde uygun çalışma sıcaklıklarında yüksek ısı transferi oranı sağlar. Üretim sırasında kapalı sistem sıcaklık kontrolünün gerekli olduğu asfalt, sabun, plastik, wax, kâğıt, fiber plaka üreten endüstrilerde kullanılabilir. Aynı zamanda, resmi NSF H1 onayı olmasa bile, yiyecek, yem ve içecek fabrikalarının ısı transfer sistemlerinde de kullanımı uygundur.

TEXATHERM HT (ISO VG 22)

Çalışma sıcaklıkları -50 / 320 c’ye olan çalışmalarda kullanılması uygun ısı transfer yağıdır. Sentetik yapısından dolayı mükemmel ısı ve oksidasyon dengesi sağlar. Çok düşük akma noktasına sahip olmasından dolayı, açık alanda kurulmuş olan boruların ve genişleme tanklarının bulunduğu fabrikalar için oldukça avantaj sağlar. Kapalı sistem çalıştıran dolaylı ısı transferi için kullanılır. Örnek olarak; kimya endüstrisi, deri endüstrisi, inşaat materyalleri endüstrisi, sunta üretim fabrikaları, yiyecek ve hayvan yemi endüstrileri.

TEXATHERM U (ISO VG 32)

Bu yağ, 320 °C’ye kadar çıkan kapalı sistemlerde dolaylı ısı transferi için kullanılır. Tercih edilen viskozite derecesinden dolayı mükemmel ısı ve oksidasyon stabilitesi sağlar, devridaim sistemde kolayca püskürtülebilir. Enerji sarfiyatı düşük olur. Uzun dönem boyunca sistemi temiz tutar.