MULTIFAK EP (NLGI 0 / NLGI 1 / NLGI 2)

İyi rafine edilmiş mineral yağlar tarafından hazırlanmış, yüksek basınçlı çok amaçlı endüstriyel lityum sabun ürünlerdir. Demir dışı rulman metalleri için aşındırıcı değillerdir. Zor şartlara dayanımı vardır, pas oluşumuna karşı koruma sağlar ve su temasına karşı direnç gösterir. Yüksek hız, ağır ve devamlı yüklere dayanıklıdır.

MULTIFAK B EP (NLGI 2)

İyi rafine edilmiş mineral yağlar tarafından hazırlanmış, yüksek basınçlı çok amaçlı endüstriyel lityum sabun ürünlerdir. Demir dışı rulman metalleri için aşındırıcı değillerdir. Zor şartlara dayanımı vardır, pas oluşumuna karşı koruma sağlar ve su temasına karşı direnç gösterir. Yüksek hız, ağır ve devamlı yüklere dayanıklıdır.

MULTIFAK EP (NLGI 000)

Anti-oksidan, anti-korozyon, anti-aşınma ve EP katkıları içeren yüksek kaliteli çok amaçlı grestir. Zor şartlara dayanımı vardır., Çalışırken orijinal kıvamını korur, pas oluşumuna karşı korur ve su temasına karşı dirençlidir. Zor şartlar altında çalışan merkezi yağlama sistemlerinde veya çok amaçlı şase yağı olarak kullanılması önerilir. Aynı zamanda, madencilikte kullanılan büyük silindirik rulmanlar, inşaat ekipmanları ve zor şartlar altında çalışan deniz ekipmanları için de uygundur.

MULTIFAK T EP (NLGI 2)

Yarı sentetik baz yağ (mineral yağ + polimer) içeren yüksek kaliteli çok amaçlı aşırı basınç (EP) katığı içeren lityum bazlı grestir. Zor şartlar altında ulaşımı kolay olmayan ve nadiren yağlanan rulmanlar için özellikle kullanışlıdır.

MULTIFAK MP 2

Anti-oksidan ve anti-korozyon katkıları içeren yüksek kaliteli lityum grestir. Mekanik olarak oldukça stabildir ve pürüzsüz yapısından dolayı kolay pompalanır. Birçok otomotiv ve endüstriyel makinelerin yağlanması için üretilmiş standart bir grestir. Şase yağlanması, inşaat ve tarım makinelerinin yağlanması işlerinde özellikle tavsiye edilir.

MULTIFAK MP 2 (NLGI 3)

İyi rafine edilmiş mineral yağlar tarafından hazırlanmış, yüksek basınçlı çok amaçlı endüstriyel lityum sabun ürünlerdir. Demir dışı rulman metalleri için aşındırıcı değillerdir.

MULTIFAK 6833 EP (NLGI 00)

Anti-oksidan, anti-korozyon, AW ve EP katkıları içeren; canlı yeşil renkli, yarı akışkan , yüksek kaliteli, çok amaçlı bir lityum EP grestir. Ticari araçların merkezi yağlama sistemleri için uygundur, gres yağlaması tavsiye edilen her türlü dişliler için de kullanılabilir.

MULTIFAK 264EP (NLGI 00/000)

Mineral yağlar ile üretilen açık yeşil renkli lityum grestir. Bu gresler iyi mekanik stabilitiye ve su direncine sahiptir. Mükemmel pas koruması, anti-aşınma nitelikleri ve oksidasyon stabilitesi sağlayan katkı paketleri ile üretilmiştir. Merkezi yağlama sistemi ile çalışan makineler için uygundur. Aynı zamanda gres yağlaması tavsiye edilen her türlü dişli için de kullanılabilir.

MOLYTEX EP (NLGI 0 / NLGI 2)

Molibden disülfit içeren çok amaçlı lityum EP grestir. Sabit hız mafsalları ile inşaat, madencilik ve tarımsal alanlarda kullanılması için geliştirilmiştir. Pazardaki diğer ürünler ile karşılaştırıldığında, transmisyon millerinin çalışma ömrünü %30 arttırır.

HYTEX EP (NLGI 3)

Yüksek sıcaklıklarda uzun süre hizmet vermesi için geliştirilmiş, üst sınıf çok amaçlı yağdır. Kurşunsuzdur. Rutubet, ağır atmosferik koşullar ve sıcak-soğuk su içeriği gibi en zor çevresel şartlar altında bile olağanüstü korozyon koruması sağlar. Tipik uygulamaları : otomobil tekerlek rulmanları, jeneratör, debriyaj baskı rulmanları, fren körükleri, fan rulmanları, elektrik motorları, fırın arabaları, kâğıt makineleri, bulaşık makineleri ve ev aletleri, vs…

STARPLEX EP (NLGI 2 / NLGI 3)

Yüksek sıcaklıklarda uzun süre hizmet vermesi için geliştirilmiş, üst sınıf çok amaçlı yağdır. Kurşunsuzdur. En zor çevresel şartlar altında bile olağanüstü korozyon koruması sağlar. Mükemmel sızdırmazlık özelliği vardır.

STARPLEX PREMIUM (NLGI 1)

Zor şartlar altında çalışan ağır yüklü ekipmanlarda kullanılması amaçlanarak üretilmiştir. Olağanüstü su direnci karakteristikleri, EP nitelikleri, oksidasyon stabilitesi ve yüksek damlama noktası gerektiren kâğıt makinelerinin gres ile yağlanan rulmanlarında kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca presleme kısmındaki ağır yüklü rulmanları da yağlar.

STARFAK (NLGI 0)

Kalınlaştırıcı olarak lityum kompleks sabun ve sentetik baz yağ ile üretilmiş grestir. Orta sıcaklık ve yavaş hızlarda çalışan sıradan rulmanlar gibi genel endüstriyel yağlamalarında kullanılması amaçlanarak üretilmiştir.

GREASE 904 (NLGI 0-1)

Bombeli ray yağlaması için yaklaşık %12 grafit içeren pürüzsüz kalsiyum sabun grestir. Metalin metale sürtünmesinden dolayı tekerlek flanşı için mükemmel aşınma koruması sağlar. Birçok farklı vagon ve tekerlek yağlama sistemleri için uygundur.

TEXCLAD (NLGI 2)

Seçkin grafit ve molibdenum disülfit katkıları içeren, siyahımsı, pürüzsüz ve yağlı kalsiyum grestir. Bitumen içeriğinin çevresel problem olduğu durumlarda kullanılabilir. Dayanıklı ve uzun ömürlü tabaka oluşturarak aşınmayı en aza indirir. İnşaat makinelerinin açık dişlilerinde kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca yağ sızıntısının sorun teşkil ettiği silindirik değirmen dişliler ile büyük kapalı dişli sistemlerde de kullanılabilir.

NOVATEX EP (NLGI 1 / NLGI 2)

120°C’ye kadar sıcaklıklarda çalışan çelik ve kâğıt değirmen ekipmanlarının düz ve silindirik rulmanları için özellikle tavsiye edilir. EP niteliklerinin devam etmesi gereken yerlerde, aşırı su temasının olduğu yerlerde özellikle iyilerdir.

TEXANDO FO 20 (NLGI 2)

Yüksek rafine solvent doğal baz yağ içeren kalsiyum kompleks grestir. Oksidasyon direncini ve korozyon korumasını artırmak için özel seçilmiş katkı paketleri içerir. Geniş çalışma sıcaklık aralığı vardır. Kaynayan su ve hafif asidik veya hafif alkalin solüsyonlarına karşı tam su direncine sahiptir. Geniş sıcaklık çalışma aralığı sayesinde aşınmaya karşı etkili koruma sağlar.

MARFAK (NLGI 00 / NLGI 0 / NLGI 1)

Lifli sodyum sabun grestir. Lifli yapısından dolayı ekipmanları toz gibi kirleticilere karşı etkili bir koruma sağlar. Sodyum sabunun ufak su parçacıklarını emülsiyonlaştırma gibi bir yeteneği olmasından dolayı, doğal pas koruma özelliğine sahiptir. Düz ve yavaş hızlı anti friksiyon rulmanlarının yağlanmasında kullanılır. Dayanıklı ve uzun ömürlü tabaka sağlar yolcu araçları, kamyonlar, tarla ve inşaat ekipmanları için şase yağlayıcısı olarak tavsiye edilir.

MARFAK HEAVY DUTY (NLGI 2)

Lifli sodyum sabun grestir. Lifli yapısından dolayı ekipmanları toz gibi kirleticilere karşı etkili bir koruma sağlar. Sodyum sabunun ufak su parçacıklarını emülsiyonlaştırma gibi bir yeteneği olmasından dolayı, doğal pas koruma özelliğine sahiptir. İğne rulmanlarının montajlarında sıkça kullanılır.

STARFAK ULTRATEMP (NLGI 2)

Özel sodyum sentetik sabun türü grestir. Yüksek oksidasyon stabilitesinden olayı rulmanlarının yüksek sıcaklık uzun çalışma yağlanması için tavsiye edilir. Konvansiyonel sodyum gresler ile karşılaştırıldığı zaman mükemmel su ve alkalinik direnci sağlar. Düz, bilye ve silindirik rulmanlarının bütün gres-yağlamalı temas yüzeyleri için tavsiye edilir.

TEXCLAD (NLGI 2)

Daha fazla detay için : bak “Kalsiyum (Ca) Bazlı Gresler”

TEXCLAD AL EP (NLGI 00/000 / NLGI 0)

Texclad Al EP 00/000 ve 0, yüksek performanslı mineral yağlardan üretilen püskürtülebilir alüminyum kompleks grestir. Çok ince grafit içerir. Texclad AL EP 1 ve 2 mineral yağlardan üretilmiş doğal renkli alüminyum kompleks grestir.

TEXCLAD AL EP (NLGI 1 / NLGI 2)

Texclad AL EP 1 ve 2 mineral bazlı, doğal renkli alüminyum kompleks greslerdir.

TEXCLAD AL HV 0 (NLGI 0)

Texclad AL HV 0 yüksek performanslı yarı sentetik yağ bazlı püskürtülebilen bir alüminyum kompleks grestir. Çok ince grafit parçacıkları içerir. Texclad AL HV 0 her türlü yüksek basınç ve sıcaklık şartlarında çalışan, dişli çubuk ve pinyon dişlinin otomatik püskürtme sistemi ile yağlanmasında kullanılır. Döner kazan veya benzeri sıcak yağlama noktalarının tozlu ve ıslak şartlarda yağlanması için uygundur.

HI-TEMP PREMIUM (NLGI 2)

Seçkin mineral yağlar, gelişmiş bentonit kalınlaştırıcı ve EP katkıları ile üretilmiştir. Yüksek sıcaklıklarda yumuşamaya karşı oldukça dirençlidir. Mermer endüstrisi, tuğla imalatı, fırın arabaları, yol inşaat makineleri, karıştırıcı kazanlar, sıcak malzeme alıştıran eleme tesisleri ve cam endüstrisi tipik uygulama alanlarıdır.